Студенти Львова обговорили проекти

Закону України «Про вищу освіту»

2 лютого 2012 року в Дзеркальній залі Університету  відбулося засідання круглого столу щодо обговорення проектів Закону України «Про вищу освіту» за участю Студентського уряду та Профкому студентів Університету спільно зі студентською радою м. Львова.

Відкрила засідання проректор з науково-педагогічної роботи Звенислава Мамчур, яка привітала всіх учасників заходу, побажала присутнім плідної праці та конструктивного діалогу. «Законопроекти сьогодні чекають на оцінку студентів, бо саме студенти формують «здоровий спосіб життя» освіти», - наголосила Звенислава Ігорівна. 

У ході обговорення студентський віце-мер Львова Тарас Прокопишин проаналізував проект Закону України «Про вищу освіту» Кабінету Міністрів України. Він наголосив на перевагах і численних недоліках урядового законопроекту. Зокрема, на думку Тараса Прокопишина, виникають питання стосовно 56-ої статті законопроекту, за якою стипендія має дорівнювати прожитковому мінімуму. «У цьому пункті є деякі недоліки, оскільки надання стипендії регламентується не Законом України, а окремою постановою, яку набагато легше змінити», - зазначив студентський віце-мер Львова.

Серед інших недоліків Тарас Прокопишин виокремив нечітку регламентацію стосовно оплати навчання, один із пунктів статті 42-ої законопроекту, за яким плагіат стає приводом для виключення із вищого навчального закладу. Окрім того, на думку доповідача, надання можливості ВНЗ оцінювати абітурієнтів сприятиме розвитку корупції.

Студентський мер Львова Ольга Леськів виступила з доповіддю про проект Закону України «Про вищу освіту» народного депутата України Юрія Мірошніченка. Вона проаналізувала основні пункти, що стосуються студентського самоврядування, мовного питання та ціннісного значення законопроекту загалом.

Голова Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка Роман Яцикович ознайомив присутніх із проектом Закону України «Про вищу освіту» народних депутатів Лесі Оробець та Арсенія Яценюка. Зокрема, Роман порівняв із відповідними  законами про освіту у Польщі та Фінляндії. Так,  у законопроекті пропонується запровадити нові для України поняття: кредитно-трансферна система, національна система кваліфікацій і багато інших нововведень. «Загалом проект закону для сучасної освіти є доволі насиченим та інноваційним», - наголосив Роман Яцикович.

Про мовну політику в Законі України «Про вищу освіту» йшлося у виступі Тараса Косцьовята, аспіранта філологічного факультету Університету. Доповідач наголосив на недоцільності вибору мови при складанні тестування під час ЗНО та важливості домінування в національній системі освіти лише однієї мови – української. «Ми живемо в Україні, офіційна мова в нас – українська і, вступаючи до ВНЗ, українці повинні здавати ЗНО українською мовою», - наголосив Тарас Косцьовят.

Після виголошення доповідей учасники круглого столу обговорили основні аспекти законопроектів і взяли участь у дискусії. Студенти запропонували власні зміни, які варто внести у зазначені проекти. За результатами засідання круглого столу буде ухвалено резолюцію, яку відправлять авторам згаданих законопроектів та у Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

 

Прес-центр

Фото Юлії Гриценко

Фотогалерея