На факультеті електроніки відбувся вечір вшанування пам’яті Тараса Шевченка
у 150-ту річницю з дня смерті Поета і перепоховання його праху в Україні

«Поховайте та вставайте, кайдани порвіте …», – заповідав Тарас Шевченко своїм нащадкам у поневоленій Російською імперією Україні. Під таким гаслом пройшов вечір вшанування пам’яті Кобзаря на факультеті електроніки. Підготували і провели урочистість студенти факультету електроніки спільно зі студентами фізичного факультету та Природничого коледжу.

Організатор і сценарист дійства – доцент кафедри радіофізики Іван Хвищун. У вступному слові він зазначив: «… маючи Слово Шевченка і таку чудесну молодь, ми є надзвичайно багаті і тому нас ніхто не подолає».

Окрасою вечора стали мистецькі колективи Університету – Народна капела бандуристок «Зоряниця» і Народний дівочий хор «Ліра». Взяли участь у вшануванні пам’яті Кобзаря й учні Львівського фізико-математичного ліцею.

Щирими оплесками глядачі нагородили виконавців художніх номерів: Оксану Котлярчук за поему Шевченка «Утоплена», Христину Гнатенко за виконання пісні «Зоре моя, вечірняя..» під власний акомпанемент, сестер Марту та Мар’яну Король за пісню «Така її доля…».

Захоплено сприйняла глядацька аудиторія сценку «І генії кохають» про нещасливе кохання Поета, яку показали студенти фізичного факультету. Чарівно звучали скрипка Тоні Колкевич і сопілки Андрія Козія та Ореста Лаби.

Упродовж вечора глядачі мали змогу переглянути десятки рідкісних слайдів із життя Поета, його картини й автопортрети, якими було проілюстровано кожну частину сценарію.

Із теплими словами вдячності учасникам дійства виступили декани Ігор Половинко та Петро Якібчук, а також Голова профспілкового комітету Університету Анатолій Бородчук.

Вечір завершився спільним виконанням «Заповіту».

Іван Хвищун

Фоторепортаж