Університет відзначив 120-ту річницю від дня народження Євгена Коновальця

15 червня 2011 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Постать на тлі епохи: до 120-річчя від дня народження Євгена Коновальця». Участь у конференції взяли науковці з Києва, Львова, Одеси, Тернополя, Кременчука, Луцька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Донецька, Дрогобича.

«Кожен із нас усвідомлює величину і значимість постаті Євгена Коновальця. У час розгубленості та поразки українських визвольних змагань Євген Коновалець, маючи велику силу духу та бачення розвитку української справи, став організатором українців у боротьбі за нашу державу. На жаль, надмірні амбіції сьогоднішньої влади гублять українську справу. Тому наукові конференції істориків – це можливість зрозуміти, як діяти за прикладом справжнього героя Євгена Коновальця», – виступив Ректор Університету Іван Вакарчук і побажав успішної роботи учасникам конференції.

Істориків привітали голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, начальник управління з питань внутрішньої політики головного управління з питань внутрішньої політики, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Романів, декан історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Роман Шуст, в.о. директора Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича Микола Литвин, заступник голови Ювілейного комітету з відзначення року Євгена Коновальця Микола Яковина та голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху і керівник конференції Володимир В’ятрович.

У рамках Всеукраїнської наукової конференції відбулася презентація книги київського історика Михайла Ковальчука «На чолі Січових стрільців. Військово-політична діяльність Євгена Коновальця у 1917-1921 роках».

Надалі конференція працювала у чотирьох секціях: «Джерелознавчі та історіографічні аспекти українського визвольного руху під проводом Євгена Коновальця»; «Євген Коновалець і визвольні змагання 1917-1920 рр.»; «Ідеологічні засади діяльності українського визвольного руху у міжвоєнний період»; «Постать Євгена Коновальця на тлі визвольного руху у 1921-1939 роках».

14 червня 2011 року у холі Університету відбулося відкриття виставки, присвяченої Євгену Коновальцю. 15 червня у Виставковій залі відкрили музейну експозицію «Народна війна» київського «Меморіалу» та Громадського інституту історичної пам’яті.

Організатори конференції: Історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Центр досліджень визвольного руху, Інститут українознавства імені І.Крип'якевича НАН України, Проект «Електронний архів документів та матеріалів українського визвольного руху 1940-1950-х років», Ювілейний комітет із відзначення року Євгена Коновальця

Прес-центр

Фото Юлії Гриценко, Олега Гордійчука

Фоторепортаж