В Університеті відзначили 197-му річницю від дня народження Тараса Шевченка

Щовесни, коли стануть сніги,

І на рясті просяє веселка

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

9 березня 2011 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася урочиста академія «Апостол нації», присвячена 197-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Директор Інституту франкознавства Святослав Пилипчук у доповіді говорив про національний блиск Шевченкової життєтворчості, «пульсацію його мислі». У своєму виступі він наголосив: «Нехай ніколи не згине живе, життєдайне слово Шевченка – апостола нації».

Силу і глибину Шевченкового слова відчули присутні через його поезію, яку натхненно озвучили художнім читанням ведучі – студенти економічного факультету Галина Микула, Святослав Стецик і Юрій Сидорчук, студентка філологічного факультету Ірина Воїнська та студентка факультету культури і мистецтв Наталія Кухар. Вони закликали «серцем жити і людей любити», не «заснути на вік-віки», бути небайдужими до того, що «Україну злії люде присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять... ».

Музичності вечору надали композиції у виконанні Народної капели бандуристок «Зоряниця» під керівництвом Зіновії Сичак та Народного дівочого хору «Ліра» під керівництвом Оксани Мельничук.

Сьогодні в Університеті також відбулися урочистості на факультетах, а також конкурс молодої поезії «Шевченківська весна». Студенти філологічного факультету поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Фото Олега Гордійчука