Університет відзначив 66-у річницю УПА

 

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося святкування 66-ї річниці створення УПА.

У рамках заходів 14 жовтня в Актовій залі Університету Центр культури та дозвілля організував святковий концерт за підтримки Львівської міської ради, профспілкового комітету викладачів і співробітників Львівського національного університету імені Івана Франка, Благодійного фонду «Соборність», Центру досліджень визвольного руху та комерційного центру «Львів».

З 15 по 28 жовтня у кіноконцертному залі Центру культури і дозвілля пройшли кінопокази фільмів про УПА. У перший день відбулася прем’єра документального фільму «УПА. Тактика боротьби». Під час кіносеансів студенти та всі охочі мали змогу переглянути такі кінострічки, як: «Вишневі ночі», «Нескорений», «Залізна сотня», «Карпатське золото», «Жорстокі світанки», «Далекий постріл», «Страчені світанки», «Останній бункер».

16 жовтня студенти філологічного факультету здійснили постановку вистави за мотивами роману Марії Матіос «Солодка Даруся» і виступили з нею у Центрі культурі і дозвілля

У рамках мистецьких заходів було організовано фотовиставку «УПА – наші герої». Фотографії, на яких можна побачити життєві і військові будні вояків Української Повстанської Армії, визначних постатей і керівників національно-визвольного руху, для виставки надали з власного архіву Василь Гуменюк та Центр досліджень визвольного руху.

Студенти нашого Університету напередодні святкових заходів до річниці УПА, упродовж чотирьох днів, 10 – 13 жовтня, у центральній частині міста Львова розвішували жовто-блакитні та червоно-чорні стрічки. Найбільш активними у святкування були студенти філологічного, біологічного, історичного факультетів і Педагогічного коледжу.