Студенти Університету презентували свої доброчинні акції

 

30 вересня в Актовій залі Університету відбулася «Університетська творча зустріч» вперше під рубрикою «Роби добро та залучай до нього інших».

Тематика зустрічі містила у собі урочистий, а водночас і символічний зміст. Студенти першого курсу на цій зустрічі мали змогу не тільки побачити презентації доброчинних акцій, які проводять студенти нашого Університету, а й ознайомитися зі студентськими організаціями. Символічно, що захід відбувався на свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.

Розпочала зустріч проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур, яка у своєму виступі зазначила, що доброчинність є важливою ланкою у діяльності студентів нашого Університету.

Голова студентського уряду Уляна Корнацька, представляючи під час зустрічі Студентський уряд і Студентський профком, розповіла про загальноуніверситетські благодійні акції до Дня святого Миколая та Дня захисту дітей. Студенти, переглядаючи відеоролик, мали змогу ознайомитися з доброчинною діяльністю з нагоди цих свят.

Студенти факультету міжнародних відносин – Президент громадської організації Центру «Молода дипломатія» Руслан Фогел і голова Комітету «Міжнародна економіка» цієї ж організації Тетяна Сироватка – презентували аудиторії чотири проекти. Проект правовий табір «Освічене суспільство з наймолодшого» спрямований на правове виховання дітей, і «Молода дипломатія» реалізує його на базі школи-інтернату у Рава-Руській. «Гаївка для всіх» – це творчий табір, який сприяє розвитку творчих здібностей дітей. У рамках третього проекту «Інклюзивний табір для дітей з вадами слуху» студенти здійснюють правове виховання дітей з особливими потребами. Проект «Рівний рівному» зорієнтований на школярів 9-10 класів загальноосвітніх шкіл у сільській місцевості. Його мета – надання правової освіти учням сільської місцевості.

Голова Студентської ради біологічного факультету Ольга Ксенчин розповіла про участь студентів біологічного факультету у Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця».

Два проекти – робота з неповносправними дітьми та «Інший погляд на майбутнє», – представляла голова Студентської організації «Об’єднання студентів-правників» Юлія Заплотинська. У своїй презентації Юлія навела вражаючі цифри щодо темпів розповсюдження наркоманії, тютюнопаління та ВІЛ/СНІДу в Україні. Саме на ліквідацію цих негативних суспільних явищ спрямований проект «Інший погляд на майбутнє». Окрім того, «Об’єднання студентів-правників» здійснює збір коштів для закупівлі необхідних медичних апаратів і подарунків.

На юридичному факультеті діє ще одне об’єднання студентів – Львівська міська організація «ЕLSA LVIV». Генеральний секретар цієї організації Катерина Хомик представила глядачам проект «Діяльність пошукової групи про права дітей-сиріт». Волонтерська робота у рамках цього проекту полягає у підтримці та наданні допомоги дітям, позбавлених батьківського тепла та материнської любові.

Кожен представник студентської організації закликав студентів-першокурсників долучитися до їх діяльності та брати активну участь у загальноуніверситетських доброчинних акціях.

Проведений захід засвідчив, що студенти Університету, мають змогу не тільки розвиватися у науково-освітньому та культурному планах, а й активно реалізовувати свої духовні цінності та переконання.


Оксана Гоцур

Фото Олександра Лавриновича