Презентація книги «На перехресті культур»

 

24 листопада у Дзеркальному залі Університету відбулася зустріч із Почесним доктором Львівського національного університету імені Івана Франка Леонідом Рудницьким.

Ця зустріч була не просто академічною, а й урочистою навіть для самого гостя, адже була присвячена виходу у світ збірника наукових праць на пошану Леоніда Рудницького з нагоди його 70-річчя «На перехресті культур», який і презентували під час зустрічі.

У Дзеркальному залі Університету у цей день зібралися найближчі друзі, колеги та учні Леоніда Рудницького. Теплі слова йому сказали поети, письменники, громадські діячі Роман Іваничук, Дмитро Павличко, Роман Лубківський, Олег Романчук та науковці, зокрема, Тарас Салига, Роксолана Зорівчак та Олег Купчинський.

Завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура нашого університету Роксолана Зорівчак, аналізуючи збірник наукових праць Леоніда Лубківського «На перехресті культур», висловила побажання та сподівання, що книга дійде до кожного куточка України, адже в ній вміщено не просто статті, а солідні наукові розвідки.

Учень Леоніда Рудницького, завідувач кафедри філософії філософського факультету Франкового університету, доцент Анатолій Карась звернув увагу учасників зустрічі на те, що саме завдяки зусиллям Леоніда Рудницького у 1992 році вперше була організована зустріч Президента України Леоніда Кравчука з українською діаспорою в Америці.

Шеф-редактор часопису «Універсум», письменник Олег Романчук у своєму слові наголосив на тому, що сьогодні існує проблема браку справжньої еліти: наукової, культурної, політичної. «Дивлячись на постать Рудницького, вбачаємо в ньому ту елітарність, яка повинна б була бути у всіх нас, громадян України», – зауважив він.

Наприкінці урочистості дівочий хор «Ліра» нашого університету порадував гостей своїм співом.

 

Оксана Гоцур

Фото Юрія Чабана