Франковий університет вшанував пам’ять генерала-хорунжого УПА Василя Кука з нагоди першої річниці від дня його смерті

 

9 вересня минула перша річниця з дня смерті генерала-хорунжого Василя Кука, котрий очолив УПА після загибелі легендарного Романа Шухевича. У селі Красне що на Львівщині, де він похований відповідно до свого заповіту, відбулися пам’ятні урочистості. Львівський національний університет імені Івана Франка також долучився до них та поклав квіти на могилу Василя Кука.

Генерал-хорунжий одного вересневого дня відійшов у вічність на 95 році життя. Бойові побратими та рідні, громадські діячі, дослідники історії УПА та представники влади прибули до могили останнього головного командира повстанців, щоб скласти данину пам'яті людині, котра стала символом українськості, та взяли участь у панахиді та у поминальному віче. На цьому велелюдному заході вони згадали добрим словом його заслуги, навели чимало цікавих фактів з біографії, розповіли, як йому вдавалося тривалий час – з 1937 по 1954 роки – уникати арештів.

Громадський діяч, публіцист, історик – Василь Кук був тією людиною, яка натхненно працювала на благо України і у тяжкі для неї часи і у час її незалежності. Він провів багато років у радянських таборах, до останнього дня вів активну громадську діяльність, видав чимало книжок і написав безліч статей про діяльність ОУН-УПА.

На поминальному віче його учасники сказали багато теплих слів про генерал-хорунжого, а  керівники Центру досліджень визвольного руху передали місцевій бібліотеці книги, які раніше належали Василеві Кукові, а також декілька примірників перевидань його праць.

                      Оксана Гоцур

Фото: Олег Котис