Співпраця двох визначних творчих колективів

 

За сприянням Гете–Інституту, Міністерства закордонних справ Німеччини та Львівської міської ради 2 травня 2008 року у Львівському будинку органної та камерної музики відбувся концерт хору Берлінського університету імені Гумбольдта (Німеччина) та хору Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» (ЛНУ імені Івана Франка).

Хор Берлінського університету імені Гумбольдта був заснований у 1975 році Петером Фаґстом та складається із студентів та співробітників різних факультетів та інститутів Університету. В основному репертуар складають твори так званої a-cappella – літератури XIV та ХХ століть. З різними оркестрами хор виконував симфонічні твори Й.С. Баха, Й. Гайдана, В.-А. Моцарта, Ф.Мендельсона, А. Дворака, І. Стравінського та інших.

У програмі концерту прозвучали «Вечірня пісня» Йозефа Райнберга, «Очисти, Боже, моє серце» Йоганне Брамса, «Птахи мріють у гіллі» Ґунтера Ердманна, «Поїздка весільною каретою» Карола Мечислава Простака, «Ave verum corpus» та «Ave maris stella» Тронда Коверно та інші визначні твори світової класики. Хор виступав під керівництвом свого творчого наставника Карстена Шульце.

Особливого значення концерту та його колориту надав виступ визначного творчого колективу Франкового Університету Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош».

 

Оксана Гоцур