Поклін Іванові Франку

 

28 травня українська спільнота вшановувала 92 річницю від дня смерті Великого Каменяра.

 


 

Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка у цей день поклала квіти до пам’ятника Іванові Франку. Покладання квітів до підніжжя пам’ятника Мойсея здійснювали виконуючий обов’язки ректора В.С.Височанський та проректор з науково-педагогічної роботи М.О.Зубрицька. Після цього всі члени Вченої ради Університету вшанували пам’ять Івана Франка хвилиною мовчання.

Університетська делегація у складі проректора з науково-педагогічної та виховної роботи З.І.Мамчур, заступників деканів та студентів також поклала квіти на могилу Івана Франка, що на Личаківському кладовищі. Слово виголосив відомий письменник та громадський діяч, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Роман Іваничук.

«Здобувайте знання, теоретичне й практичне, гартуйте свою волю, виробляйте себе на серйозних, свідомих і статечних мужів, повних любові до свого народу і здібних виявляти ту любов не потоками шумних фраз, а невтомною, тихою працею», – такими словами через десятиліття звертається до нас Іван Франко. Його дух, що завжди «тіло рве до бою», «не вмер», а живе до сьогодні серед політичних незгод та значимих для розвитку держави перемог, серед родючої української землі та невтомної селянської праці, серед молодого і старшого покоління.

 

Оксана Гоцур