Університет відзначає 66-у річницю УПА

 

У Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалися святкування з нагоди 66-ї річниці від створення УПА. 14 жовтня в Актовій залі відбувся святковий концерт,  який організував Центр культури та дозвілля нашого Університету за підтримки Львівської міської ради, профспілкового комітету викладачів і співробітників Львівського національного університету імені Івана Франка, благодійного фонду «Соборність», Центру досліджень визвольного руху, комерційного центру «Львів».

Кожного року Франковий Університет, організовуючи різнотематичні заходи, віддає шану героям Української Повстанської Армії, які зробили визначний внесок для становлення незалежної Української держави. І цього року Центр культури і дозвілля Університету підгодовував святковий концерт (режисер: Ірина Бігун, студентка 5-о курсу факультету іноземних мов). Глядачі мали змогу дізнатися про будні і свята упівців, про те, як вони кохали і їх кохали, чим для них є рідна домівка, яке значення для них, молодих і завзятих, мала друга рідна мати – Батьківщина.  Саме ці ключові теми, які линули з листів українського повстанця до сестри, до коханої, до “батька і матері”, були лейтмотивом всього концерту. Українська ж мелодійна пісня у виконанні студентів дала глядачеві відчуття гордості та радості за те, що не є надаремно пролита кров вояками УПА.

Також у святковому заході брали участь Народний ансамбль пісні та танцю «Черемош», Народна капела бандуристів «Зоряниця», гурток сучасного танцю «VIM», майстерня екстремального танцю «Мамай».

Напередодні святкових заходів, присвячених 66 річниці створення УПА,  упродовж трьох днів, з 10 по 13 жовтня, по центральній частині міста Львова студенти розвішували жовто-блакитні та червоно-чорні стрічки.